Napisz charakterystykę porównawczą podstoliny i klary
Wacław rozpoznał w kobiecie swoją dawną kochankę i stanowczo odrzucił jej zaloty.. i Cześnika Raptusiewicza Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta Charakterystyka Rejenta Milczka Język Polski Napisz charakterystykę porównawczą Cześnika i Rejenta Porównaj .Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta.. Klara ma poczucie humoru, jest inteligentna, o czym świadczy mistrzowsko prowadzony dialog z Papkinem, który oferuje jej swoje usługi i wyznaje miłość.Mieszkał w zamku, który należał do Klary, bratanicy, którą się opiekował.. * potrójna wdowa .Klara emanuje młodzieńczym urokiem i niewinnością.. Cześnik Raptusiewicz był poleca 85 %Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta Poleca: 84 / 100 % użytkowników, .. Klarą.. Podstolina na zasadzie kontrastu jawi mu się jakoCharakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny.. Charakterystyka Klary z "Zemsty" Napisz o dalszych losach Wacława i Klary z zemst.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. Klara jest wierna swojej miłości pomimo przeciwności losu.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Klara i podstolina Charakterystyka porównawcza z lektóry zemsty ma to być na 25 słów proszę szybko mi to zróbcie plissss;) z góry dziękuje:)Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny występujące w ,,Zemście,, Aleksandra Fredry zadanie dodane 14 stycznia 2016 w Język polski przez użytkownika kloka1 ( 10 ) [Gimnazjum] charakterystyka-porównawczaCharakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny występujące w ,,Zemście,, Aleksandra Fredry zadanie dodane 8 lutego 2011 w Język polski przez użytkownika paulinatymoszuk ( -640 ) [Gimnazjum] polskiKlara i Podstolina - dwa typy kobiece z „Zemsty" Aleksandra Fredry (charakterystyka porównawcza)..

... Charakterystyka porównawcza Rejenta i Cześnika;Charakterystyka klary i podstoliny.

różnice:-wiek i status społeczny.. j :) Pytania .. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Dużo punktów, więc praca ma być nie może być ściągnięta z neta.. 85% "Zemsta" - charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta.. Klara, obserwująca z daleka ich rozmowę, była przekonana, że młodzieniec zyskał przychylność Podstoliny.• Wątek miłosny w Zemście - miłość Wacława i Klary • Rodzaje komizmu - dlaczego się śmiejemy gdy czytamy Zemstę • Historia sporu o zamek • Charakterystyka szlachty w „Zemście" • Plan wydarzeń Zemsty • Budowa i język „Zemsty" • Znaczenie i uniwersalizm Zemsty • Charakterystyka porównawcza Cześnika i RejentaPodstolina - charakterystyka • Zemsta.. charakteristikos - odróżniający) Charakterystyka Papkina.. Ma bujną i zawadiacką przeszłość - w młodości walczył z Moskalami i brał udział w konfederacji barskiej, co postrzega jako wypełnienie obowiązku wobec ojczyzny.75% Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. 2012-12-20 21:17:05; Jak napisać streszczenie wątka miłość Wacława i Klary z Zemsty?. Rozpocznę od Raptusiewicza.. Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta .Razem ze swoją bratanicą Klarą mieszkali w jednej części zamku..

... Aby przedstawić ich dokładną charakterystykę , postaram się pokrótce pokazać ich sylwetki literackie.

Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek.. Jest cześnikiem ziemskim (w dawnej Polsce cześnik kładł przed królem potrawy) i prawnym opiekunem swej bratanicy, Klary, starym kawalerem.Klara kochała Wacława całym sercem, wykazała się także dużą odpowiedzialnością i dorosłością.. Podstolina * Hanna Czepiersińska * pieniądze czerpie z folwarków Klary, oraz ze spadków po mężach.. Sytuacja finansowa szlachcica nie była najlepsza, co powoduje, że Cześnik planuje ożenek z Podstoliną, która w jego mniemaniu jest majętna.Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny Klara Raptusiewiczówna jest bohaterką komedii charakterów pt.: " Zemsta " ,którą napisał Aleksander Fredro.. Cześnik.. Nie zgodziła się, by ukochany ją wykradł, chciała być z nim, ale była świadoma istnienia granic, których jako kobieta nie powinna przekroczyć.. Biznes i Finanse (35000) Biznes i Finanse (35000) Wszystkie (35000) Banki (7635) Bankowość Elektroniczna (99) E-biznes (3894) Ekonomia .Opisz jednego z bohaterów książki pt:"Zemsta"(najlepiej Klary, Podstoliny, Papkina i Wacława) 2010-02-23 16:15:19; Cechy charakteru 2014-06-08 14:56:32; Dalsze losy Papkina, Podstoliny, Cześnika i Rejenta z Zemsty A.Fredro..

85% Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta, „Zemsta"Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.

Podstolina jest pełna klasy i dojrzałej urody.. Jego sąsiadem był właśnie Rejent- człowiek zupełnie różny od Cześnika.. Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek.. - mówi o swej młodziutkiej wychowanicy (rozpatrywanej także jako kandydatka na żonę!). ( 1 str A4 )Charakterystyka porównawcza Marcina Borowicza i Andrzeja Radka - Stefan Żeromski „Syzyfowe prace" Charakterystyka porównawcza Tybalta i Merkucja - William Szekspir „Romeo i Julia" Charakterystyka porównawcza Kreski i Matyldy - Małgorzata Musierowicz „Opium w rosole" Bolesław Prus „Faraon" - opracowanie utworuCharakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: debata w karczmie u jankiela anna kamieńska prośba opracowanie napisz opowiadanie o przygodzie edka napisz opowiadanie o przygodzie edka napisz opowiadanie o przygodzie edka na podstawie historii abrahama opisz relacje między bogiem a człowiekiemCharakterystyka bohaterów..

* stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna,...Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Napisz chrakterystykę porównawczą Klary i Podstoliny Kto pomoże?

Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1.. Był to kawaler, opiekujący się bardzo majętną dziewczyną Klarą, co pozwalało mu na udawanie kogoś bogatego.. Początkowo zakochany w niej był Wacław, ona jednak nie traktowała zbyt poważnie jego uczuć, ponieważ posiadała do nich pragmatyczny stosunek.. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. 87% Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta; 84% Charakterystyka porównawcza Macieja Raptusiewicza i Rejenta Milczka.. Samo nazwiska mogło już wskazywać .Dziewczyna postanowiła poprosić o pomoc w złagodzeniu uporu stryja Podstolinę, sądząc, iż Cześnik ulegnie swojej narzeczonej.. rozwiń ten punkt odpowiadając na pytania w nawiasach.. charakterystyka; Charakterystyka Mowgliego ,,Księga Dżungli"Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Charakterystyka porównawcza Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka 30 marca 2016 0 komentarzy Cześnik (Maciej) Raptusiewicz, jeden z głównych bohaterów dramatu „Zemsta" autorstwa Aleksandra Fredry, był szlachcicem, opiekunem Klary (swojej bratanicy) oraz jej majątku.. 2013-01-10 17:11:01Napisz charakterystyke porównawcza danusi i jagienki.. Cześnik Maciej Raptusiewicz - bohater główny, jego nazwisko pochodzi od słowa „raptus" - ktoś gwałtowny, porywczy, łatwo wybuchający gniewem.. …Klara młoda, płocha, Chociaż dzisiaj i pokocha, Któż za jutro mi zaręczy!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt