Kartkówka z mitologii greckiej klasa 5
Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Pobieraj sprawdziany z historii do wydrukowania.. Ariadna dała Tezeuszowi nić, którą miał rozwijać podążając przez .MITOLOGIA GRECKA KLASA 5. lotto 1 rok temu.. klasa 5d: język polski kl. 5dnic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie: 3. list prywatny.. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).. Główny bohater ma na imię: A Ares, B Mars, C Tezeusz.. Pobierz (doc, 28,5 KB) Podgląd treści.. Autorem tekstu jest: A wybitny znawca mitologii greckiej, B nauczyciel historii w szkole podstawowej, C uczeń 5. klasy szkoły podstawowej.. Nowe terminy: poniedziałek 19 marca- kartkówka "bogowie greccy i ich atrybuty" sprawdź się i zagraj poniedziałek 26 marca- uczta bogów środa 28 marca- sprawdzian z działu Mitologia Przypominam kryteria sukcesu do sprawdzianu: Znam […]Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8.. Człowiek i jego cywilizacja, Poznań 1999, s. 58-61.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Nadanie nazw uzasadnij.. Podręcznik dla klasy piątej szkoły podstawowej.. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone..

Sprawdzian z mitologii dla klasy V.

Klasa 5 Polski.. Mnóstwo literówek.. 3.Jak miały na imię trzy siostry Zeusa?Mitologia Grecka cz.1 kl.5; Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. Quiz w Poczekalni.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Przykład: wytwórnia nici - Ariadna, ponieważ odnosi się do greckiego mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć musiał stoczyć walkę z Cerberem nie wolno mu było obejrzeć się za siebie w Hadesie było bardzo gorąco, a on nie mógł .Chemia Nowej Ery Dziś i jutro Klasa 4 Klasa 4 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 NOWE Słowa na start!. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Wymagania szczegółoweTest z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.. język polski kl.5a.. 5) Wykonał 12 niemożliwych zadań1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .Test dla klasy V szkoły podstawowej Podręcznik: G. Wojciechowski, Historia i społeczeństwo 5..

klasa 5b: język polski kl. 5b.

bogini miłości i piękna 6. bóg wojny.. Udostępnij.. Inne tryby testu.. a) erynia b) egida c) elegia d) róg obfitości.. 2.Jak nazywała się cudowna tarcza Zeusa?. Planeta Nowa Puls Życia Spotkanie z fizyką Tajemnice Przyrody To jest fizyka .1 mitologia to zbiór mitów opowiadanych przez starożytnych Greków, później też przez Rzymian.. Opis testu.. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie b ) wolności i swobodzie c) walce i miłości.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. „P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) „Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Najstarsi byli tytani, potem kiklopowie (cyklopi) i hekatonchejrowie (sturęcy).Chętni - wszystkie zadania z zeszytu lekturowego dotyczące mitologii greckiej (str. 101-127).. Konspekt lekcji języka polskiego w klasie V z uwzględnieniem elementów oceniania kształtującego i metod aktywizujących Temat: Klasa piąta eksperci mitologii greckiej.. 0/101) Atena była boginią: 2) Apollon miał siostrę o imieniu: 3) Postać z jednym okiem to: 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?. 4.4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

Wyślij zgłoszenie ...Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.

Już w pyt.. 2 Priapos 3 Minotaur - pół byk, pół człowiek 4 pięta, za którą trzymała go jego matka, mocząc przy tym go w rzece Styks, gdy był mały 5 Atena 6 Hades i Posejdon 7 Syzyf 8 chyba Iszhara 9 Hefajstos 10 Tak 11 Prometeusz 12 został przybity do skały, a sęp codziennie wydziobywał mu .Tezeusz (gr.. Wykreślanka W diagramie zostały ukryte imiona 12 bogów greckich.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Plik 5 Mitologia test(1).doc na koncie użytkownika hohm • folder Testy i sprawdziany • Data dodania: 23 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik kartkowka z mitologii klasa 5.zip na koncie użytkownika firelike82 • Data dodania: 27 lut 2015BIBLIA 1. karty pracy 1. karta pracy 2. lekcja 4. lekcja nr 5. klasa 5c: język polski kl. 5c.. Związki frazeologiczne, które swoje źródło mają w mitologii, określa się mianem mitologizmów..

Odwołując się do znajomości mitologii greckiej, nadaj nazwy instytucjom, zakładom, fabrykom.

Chimeryczny nastrój (charakter) - kapryśny, grymaśny, dziwaczny, towarzyszą mu fanaberie, fochy, dąsy; od Chimery, mitycznego potwora o głowie lwa, tułowiu kozy i z wężem zamiast ogona, Chimera ziała ogniem.Mitologię Parandowskiego rozpoczyna słynne zdanie: Na początku był Chaos Chaos jest trudny do zdefiniowania.. 2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: .Sprawdzian z mitologii.. imię i nazwisko, klasa grupa A.. Moi drody piątoklasiści!. Niektóre pytania są za łatwe na klasę 5. a niektóre pytania są za trudne.Część odpowiedzi jest bezsensownych (np. nie wiem, to będzie 4 ale od dołu czy od góry.nie wiem) Najgorszy test jaki widziałem w internecie z mitologii greckiej.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Z Chaosu wyłonili się pierwsi małżonkowie: Gaja - Ziemia i Uranos - Niebo, dający początek pokoleniom bogów.. 12 pyta .Konspekt lekcji języka polskiego w klasie V z uwzględnieniem elementów oceniania kształtującego i metod aktywizujących.. 1.Jak nazywała się pierwsza para greckich bogów?. Uchodził za syna Posejdona i Ajtry (formalnie był synem Egeusza, króla Aten).Wychowywany poza domem z obawy przed żądnymi tronu synami swojego stryja Pallasa.Jego wejściem w dorosłość było uniesienie głazu, pod którym Egeusz (Ajgeus) zostawił dla niego miecz i sandały.W związku ze zmianą planu na czas rekolekcji przesuwamy termin uczty na Olimpie oraz sprawdzianu z mitologii.. Rozwiąż test.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. 12 jest nieprawdą, bo(z 20 pytań powinien mieć taki test).. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Pytania zawarte w teście.5.. SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. Odpowiedz.. Skomentuj..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt