Charakterystyka hektora na podstawie fragmentu iliady
Fragment dotyczący pojedynku Hektora z Achillesem i śmierci Hektora znajdziesz w podręczniku.. Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Najodważniejszy trojański wojownik, zaangażowany i zdeterminowany.. Achilles to dumny, świadomy własnej wartości mężczyzna, niesłychanie mężny i odważny.. Dokonywał on tego szczególnie od momentu gdy stanęli przeciwko sobie Atryda i Achilles.Najmężniejszy wojownik grecki.. Wykorzystaj kontekst rozprawy Marii Ossowskiej.. (408) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. 2010-04-30 22:15:02Iliada Homera jest to epopeja bohaterska i batalistyczna; składająca się z 24 pieśni dziesiątego roku walk o Troję począwszy od gniewu Achillesa, aż do pogrzebu Hektora.. Nie okazuje ludzkich uczuć, Wyjątek stanowią dwie sytuacje.. Pokazany został jako doskonały rycerz, któremu był wzorem rycerzy trojańskich, a postrachem Grecji.. Istotne jest, aby przy porównywaniu bohaterów "Iliady" zwrócić uwagę na różny poziom rozwoju intelektualnego obu postaci.. Inni żołnierze ufają mu, polegają na jego doświadczeniu wojskowym.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego i był synem Peleusa oraz Tetydy, natomiast Hektor walczył jako obrońca Troi i był synem Priama.Charakterystyka hektora na podstawie fragmentu iliady Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane , czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.Hektor zdawał sobie sprawę z tego ,jak wiele ofiar pochłonęła wojna..

I. wstępna analiza fragmentu.

Jest porywczy, gwałtowny i impulsywny.. Hektor natomiast, był przykładem charakterystycznym dla etosu rycerskiego.Charakterystyka Bilba Bagginsa - „Hobbit" (1 201) Pytania na ustny polski 2005 (821) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - „Czereśnie" (564) Pojedynek Hektora z Achillesem (416) Ebenezer Scrooge - charakterystyka.. (392) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.. Jednak podczas wojny uwydatniły .. Jego matką była bogini Tetyda.. Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Hektor to dobrze zbudowany mężczyzna, świetny jeździec, doskonały żołnierz.Hektor jest postacią szlachetną, wzorem wojownika i obrońcy państwa przed najeźdźcą.. Charakteryzujące go :patriotyzm i szlachetność , kazały mu stanąć do tej , z góry przegranej, walki .Także poczucie odpowiedzialności za rodaków ; którzy poświęcając swe rodziny - zginęli dla kraju; dodawało mu odwagi.na podstawie analizy i interpretacji fragmentu "Iliady" scharakteryzuj bohaterów homera, odnajdując w nich ideał greckiego herosa oraz ponadczasowe postawy, uczucia i emocje.. Można przypisać mu wszystkie pozytywne cechy: męstwo, niezłomność .Charakterystyka Hektora („Iliada" Homera) W epopei Homera zatytułowanej "Iliada" nie możemy narzekać na brak bohaterów, którzy potrafią zapaść w pamięć czytelnika..

Na podstawie fragmentu 'Iliady' najbardziej wyróżnione są dwie postacie Achillesa i Hektora.

1. przeczytaj uważnie fragmenty "Iliady" a następnie odpowiedz na pytania"Chełpi się swoimi umiejętnościami.. W Inwokacji pieęni pierwszej podmiot liryczny ukazuje gniew Dzeusa na ludziach i tego jak często ich strąca w niedole do Hadesu.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa, drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Charakterystyka musi się składać ze ściśle określonych elementów.. Dzieło to opisujące fragmenty wojny trojańskiej, skupia się przede wszystkim na gniewie Achillesa, jednak nie pomija osoby Hektora, który jest postacią zdecydowanie pozytywną.Tematem danego fragmentu „Illiady" jest pojedynek Achillesa z Hektorem.. W życiu prywatnym przedstawia się go jako wspaniałego męża i ojca.. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. To najbardziej nieskazitelna postać Iliady.Charakterystyka Hektora, bohatera "Iliady" Homera.. To najstarszy syn króla Troi - Priama i Hektabe, mąż Andromachy.. Achilles był herosem, dlatego jego tarczę kuł i zdobił boski rzemieślnik.Charakterystyka Hektora i Achillesa (podpunkty do rozwiniecia) w oparciu o fragmenty „Iliady" Homera oraz najczesciej uzywane srodki stylistyczne HEKTOR: - czuje on respekt przed swoim przeciwnikiem z ktorym mimo tego, iz probuje odwlec ten moment musi sie zmierzyc,- szanował on… Czytaj dalej →Na podstawie fragmentu Iliady Homera można stwierdzić, że Achilles pomimo tego, że był piękny, miał okrutny charakter, cieszył się ze zwycięstwa nad słabszymi, a więc nie było idealnym wojownikiem..

Do takich bez wątpienia należy Hektor, którego charakter najpełniej przejawia się podczas potyczek prowadzonych pod Troją.Hektor - charakterystyka • Iliada.

Tekst przeszedł jednak pewne modyfikacje poczynione początkowo przez kolejnych recytatorów-śpiewaków, a później przez kopistów.. (382)Zarówno Iliada jak i Odyseja zostały spisane i przetrwały do naszych czasów.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Hektora poznajemy jako szlachetnego wojownika Troi.. Opisz cechy eposu homeryckiego na podstawie IliadyDzięki temu mógł liczyć na ich wsparci w kłopotach: "Sami bogowie brali udział w tych bezprzykładnych zmaganiach ""Zeus z życzliwości dla Achillesa wspomagał Trojan" Sympatia ta była tak wielka, że specjalnie dla niego bóg-kowal Hefajstos wykuł mu zbroję, którą zabrał na wyprawę pod Troję.. Stara się nie ulegać emocjom i postępować rozważnie, opanowywać w sobie nienawiść do przeciwników.. Mimo że wiedział, jak ogromne niebezpieczeństwo grozi mu podczas pojedynku z Achillesem, postanowił walczyć z nim w momencie, gdy wszyscy inni żołnierze uciekli do miasta.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Jednym z głównych bohaterów książki pt."Iliada", napisanej przez Homera, jest Hektor.. Homer w utworze "Iliada" przedstawia dzieje wojny trojańskiej oraz Hektora- jednego z najdzielniejszych bohaterów lektur w historii ..

Jedną z pieśni, która jest przedmiotem mojej analizy jest pieśń XVIII mówiąca o sporządzeniu tarczy Achillesa.Opis tarczy Achillesa (na podstawie fragmentu Iliady Homera) Opis tarczy Achillesa (na podstawie fragmentu Iliady Homera).

Zgodnie z Homerowym przekazem i wierzeniami Greków uzbrojenie bogów i herosów wykonywał bóg kowali - Hefajstos.. Syn króla Priama i Hekabe, mąż Andromachy i ojciec małego Astianaksa.. Pierwsza, kiedy heros rozpacza po stracie przyjaciela, druga, kiedy wzruszony miłością Priama do syna, pozwala krolowi zabrac zwłoki Hektora.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Hektor Kamieniecki - to odwołanie do Hektora, bohatera Iliady Homera.. Wypracowanie piszesz na podstawie fragmentu zamieszczonego w podręczniku, ale możesz .Zadanie: napisz dość krótką charakterystykę pośrednią achillesa i hektora osobno na podstawie fragmentu ,,iliady,, końcowy etap bitwy achillesa z hektorem Rozwiązanie: achilles grek,rozgniewany po śmierci swojego przyjaciela patroklosa , chce go pomścićHektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady".. Hektor przedstawiany jest jako człowiek rozsądny, myślący, trzeźwo oceniający sytuację, dojrzały emocjonalnie.Zadanie: na podstawie fragmentu iliady homera scharakteryzuj Rozwiązanie:hector najstarszy z książąt trojańskich, ma żone i dziecko, odpowiedzialniejszy od parysa, umiał zarządzać, był uczciwy, waleczny i kochał swój kraj nosił typową zbroje dla trojan achilles najpotężniejszy z grackich wojowników, uparty i przekorny, był silny i nie dościgniony w bojach, śmierć mogła .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.. Homer opisuje go jako rycerza bez skazy, bez wad..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt