Charakterystyka pana alcybiadesa
Usposobienie miał bardzo łagodne .. Stwierdził, że dziwne zachowanie uczniów względem historyka Misiaka wynika z kwestii hormonalnych, charakterystycznych dla dorastającej młodzieży.Alcybiades to główny bohater książki E. Niziurskiego pt. „Sposób na Alcybiadesa".. Był kluczową postacią ostatnich 15 lat II wojny peloponeskiej.. Swoje przezwisko zawdzięcza temu, że przestrzegał uczniów przed losem Alcybiadesa, ateńskiego przywódcy, moralnie zepsutego, wygnanego z kraju.Alcybiades był niesamowitą osobą, ponieważ wkładał całe swoje serce w to, co robił.. Chce, by uczniowie go podziwiali i by był dla nich autorytetem.Charakterystyka Alcybiadesa - Tymoteusza Misiaka !. W utworze „Sposób na Alcybiadesa" zostały zaprezentowane wyraźne i dosyć barwne sylwetki nauczycieli.. Lindego i naprawdę nazywał się Tymoteusz Misiak.. Pytania .. Z wykształcenia był historykiem.. Codziennie łagodnie patrzył na uczniów swoimi aksamitnymi, czarnymi oczami.. (3/3) Bohaterowie „Sposobu na Alcybiadesa", Pan Dendroń - nauczyciel biologii.. Był kawalerem.Pomóż nam się rozwijać.. Nie przywiązywał zbytniej wagi do swojego wyglądu, o czym świadczyły między innymi niewyprasowane spodnie.. Alcybiades ( Tymoteusz Misiak ) był nauczycielem historii w męskim liceum imienia Samuela Lindego i jednocześnie głównym i tytułowym bohaterem powieści Edmunda Niziurskiego […]Miał przybrużdżoną łysinę, obwisłe ramiona, wiecznie wygniecione i niemodne ubranie..

(2/2) Alcybiades - charakterystyka, Po zawarciu umowy z uczniami, gdy był przez nich codziennie wyróżnianych przestał się garbić i kupił nową koszulę w różowe groszki.

Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.Charakterystyka nauczycieli.. To mężczyzna w starszym wieku, nieco schorowany.. Alcybiades - bohater główny i tytułowy, profesor Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii.. Nazywano go Alcybiadesem, choć nie znosił tego ateńskiego wodza i polityka.Charakterystyka Alcybiadesa Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii i jeden z głównych bohaterów książki Edmunda Niziurskiego ?Sposób na Alcybiadesa.Edmund Niziurski jest osobą, której książki są powszechne na całym świecie.. Tak jak już wcześniej wspomniałam ma wspaniały dar rozmawiania z młodzieżą.Alcybiades - bohater główny i tytułowy, profesor Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii.. jego wiara w wychowanie młodzieży odżyła, a on sam zdawał się o wiele lat młodszy.Jego przydomek - Alcybiades, czyli uczeń Sokratesa, tak pan Misiak nazywał siebie, a uczniów porównywał do Alcybiadesa.. Dyrektor uważał, że był złym pedagogiem i od lat chciał go zwolnić.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Charakterystyka Alcybiadesa.. Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.. Sposób postępowania , 5.. Próbuje zarządzać nim silną ręką i trzymać silny rygor.. Nosił grube okulary, był uosobieniem nauczycielskiej poczciwości i niezdarności..

2010-10-14 17:28:31 charakterystyka pani lilkowskiej 2009-03-08 19:08:13 spośób na alcybiadesa - charakterystyka postaci 2010-11-25 21:18:52Alcybiades - charakterystyka • Sposób na Alcybiadesa Nauczyciel historii, na którym uczniowie 8a testują sposób zwany SPOONA.

Moim zdaniem Pan Tymoteusz Misiak, jest idealnym nauczycielem, dzięki jego osobowości panuje spokój, jako gog ma skuteczne kary.. Myślę, że ja kiedyś również spotkam takiego niesamowitego nauczyciela.Jego przydomek - Alcybiades, czyli uczeń Sokratesa, tak pan Misiak nazywał siebie, a uczniów porównywał do Alcybiadesa.. Nosił grube okulary, był uosobieniem nauczycielskiej poczciwości i niezdarności.. Dziękujemy !😍 1.. Ale złośliwi uczniowie nazwali do Alybiadesem.. Swoje przezwisko zawdzięcza temu, że przestrzegał uczniów przed losem Alcybiadesa, ateńskiego przywódcy, moralnie zepsutego, wygnanego z kraju.. Był nauczycielem historii w męskim Liceum im.. Jeśli masz przed sobą test z tej lektury to z tą wiedzą na pewno zdasz.. Biznes i Finanse (34933) Biznes i Finanse (34933) Wszystkie (34933) Banki (7628) Bankowość Elektroniczna (86) E-biznes (3891) Ekonomia (1856) Fundusze UE (617) Giełda (806) .Przydatność 75% Charakterystyka Alcybiadesa.. Pan Tymoteusz Misiak to jeden z głównych bohaterów książki Edmunda Niziurskiego p.t " Sposób na Alcybiadesa ".. Tymoteusz Misiak to wyjątkowy nauczyciel.. Miał przybrużdżoną łysinę, obwisłe ramiona, wiecznie wygniecione ubranie.. Cechy charakreru i usposobienie , 4.. Był trochę wyłysiałym, szczupłym i pochyłym kawalerem z obwisłymi ramionami.. Charakterystyka Alcybiadesa z lektury Sposób na Alcybiadesa;1..

Potrzebuje to na dzisiaj Charakterystyka zapisana w tabeli... nie musicie jej robić wystarczy że zapiszecie gdzie co ma być...(np. to przykłady które mam) 1 kolumna-pochodzenie : np. kawaler, urodzony 18.08.89 2 kolumna-wygląd zewnętrzny: np.czarne oczy, niewyprasowane spodnie,ma 181 cm, nie ma włosów 3 kolumna-usposobienie (zachowanie): np.łagodny 4 ...Marcin Ciamciara - charakterystyka, ... Główny bohater i narrator „Sposobu na Alcybiadesa" jest uczniem ósmej A klasy szkoły im.

Niewiele wiemy o jego domu rodzinnym.. Jednymi z jego najpopularniejszych dzieł są ?Księga Urwisów?, która została wpisana na listę… Czytaj dalej →Alcybiadesa uważa za miernego nauczyciela, gdyż ten nie potrafi utrzymać ciszy na lekcjach.. Dyrektor - stoi na czele Liceum im.. Zawsze chodził zamyślony i pochylony, wpatrzony w ziemię.. Przekora uczniów spowodowała, że nosi imię postaci, której nie ceni.Charakterystyka Alcybiadesa.. Przezwisko ateńskiego stratega wymyślili mu uczniowie na znak tego, że profesor często mawiał, że nieukom i leniom grozi los antycznego bohatera.. Ale złośliwi uczniowie nazwali do Alybiadesem.. Opowieść o SPONIE rozpoczyna Marcin po zdanej maturze, gdy odnajduje brulion, w którym zapisywał .Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Sposób na Alcybiadesa".. Alcybiades to tytułowy bohater powieści Edmunda Niziurskiego.. Wygląd zewnętrzny , 3.. Lindego w Warszawie.. Polub nasz Fanpage.. Alcybiades (Tymoteusz Misiak) był nauczycielem historii w męskim liceum imienia Samuela Lindego i jednocześnie głównym i tytułowym bohaterem powieści Edmunda Niziurskiego pt.: "Sposób na Alcybiadesa".. Jest miłym, starszym człowiekiem, dla którego historia jest prawdziwą pasją.Alkibiades, Alcybiades (gr.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Ocena postaci .. Naprawdę nazywał się Tymoteusz Misiak.. Myślę, że ja kiedyś również spotkam takiego niesamowitego nauczyciela.. Urodził się 18.08.1899 roku.. Jego postać była uosobieniem niezaradności i poczciwości "gogicznej".Alcybiades był dosyć szczupłym mężczyzną , już trochę wyłysiałym .o czarnych , aksamitnych oczach , które codziennie patrzyły łagodnie na uczniów .. Należał on do wysokich osób .Urodził się on 18 sierpnia w 1899 roku , w książce miał 61 lat .Postać profesora historii , pana Misiaka, zwanego Alcybiadesem , o pobrużdżonej łysinie , obwisłych ramionach i wiecznie wygniecionym ubraniu , była w szkole uosobieniem niezaradności i poczciwości gogicznej .. Nauczyciel uchodził za osobę średniego wzrost, przygarbioną, z obwisłymi ramionami, co dodawało mu powagi.Tymoteusz Misiak - Alcybiades - nauczyciel historii, kawaler.. Jego ojciec jest dyrektorem, dlatego ma dobre warunki życia..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt