Wypracowanie z lektury ten obcy
W 1964 r. powieść „Ten obcy" wpisano na Listę Honorową Hansa Christiana Andersena.. Na stronie używamy cookies.. Ten obcy to wielowątkowa powieść współczesna o problemach waszych rówieśników żyjących przed czterdziestoma laty.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Problematyka.. Julek, Pestka, Ula i Marian zaprzyjaźniają się z nieznajomym obcym.. Została wydana w 1961 r. Zaś w 1975 r. powstała jej kontynuacja pt. (dalsze przygody Zenka, Uli i chłopców).. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. Losy Zenka Wójcika - Zenek Wójcik pojawił się nieoczekiwanie w życiu czwórki przyjaciół: Uli, Pestki, Mariana i Julka, spędzających wakacje w Olszynach.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Wyczyn Zenka - opowiadanie z elementami dialogu, na podstawie powieści „Ten obcy" Zostałeś obdarzony wielką mocą magiczną, Twoja magia działa 24h.. Skomentuj.. Prawie zawsze ma poważny wyraz twarzy.Zenek Wójcik to tytułowy obcy z książki Ireny Jurgielewiczowej.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Obcy odparł, że nie lubi spacerować z całą bandą i obiecał, że sam dojdzie do wsi.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:1..

Oprócz: Sprawdziany z lektury ten obcy.

Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.Plik wypracowanie z lektury ten obcy z.zip na koncie użytkownika visibilityrns • Data dodania: 20 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Wracając do domu, rozmawiają o Pestce, która bardzo im się podoba i którą uważają za miłą dziewczynę.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Książka została wpisana na Listę Honorową H. Ch.. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Jest tak cenna, że każdy o nią zabiega - dzięki niej mamy poczucie bezpieczeństwa i wsparcia tak potrzebnego nam w różnych trudnych życiowych sytuacjach.. Wypracowanie -przygoda czwórki przyjaciół.TEN OBCY.. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z ranną nogą, Zenek.Chcą jej powiedzieć, że ktoś obcy pojawił się na ich wyspie.. 2009-03-24 19:05:59; Z którym z bohaterów książki "Ten Obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?.

...Sprawdź znajomość lektury Ten Obcy.

Udostępnij.. „Ten obcy" to historia czworga przyjaciół, którzy pewnego „dżdżystego i chłodnego dnia" znajdują na wyspie (swoim ulubionym miejscu zabaw) rannego w nogę tajemniczego przybysza imieniem Zenek.. Bohaterowie utworu „Ten obcy" dojrzewali do przyjaźni.Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".. Ojciec Uli jest z zawodu .Akcja powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy" rozpoczyna się we wtorek 11 lipca i obejmuje wydarzenia, rozgrywające się na przełomie kilku tygodni - do połowy sierpnia.. Jest ciotecznym bratem Julka.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćZobacz 10 odpowiedzi na pytanie: Proszę o pomoc !. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Międzynarodową Izbę ds.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Jego charakterystyczną cechą wyglądu, są często uniesione brwi.. 2011-02-17 15:36:26 Jak mogę dokończyć wypracowanie o książce ,,Ten obcy " 2011-11-03 21:34:18 pisał ktoś wypracowanie z Polskiego z lektury pt: Ten obcy ?Tematy Wypracowania z Polskiego Lektura "Ten Obcy" Będę miała nie dlugo wypacowanie klasowe z lektury " Ten Obcy " Chętnie bym się przygotowała ale nie wiem jakie moga być Tematy Wypracowania .Charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej ..

Jego matka nie żyła.Test z lektury: „Ten Obcy".

Bartusra 5 lat temu.. 2010-03-09 19:03:25; Dalszy ciąg książki "Ten obcy "?. Czas fabuły powieści obejmuje również wydarzenia wcześniejsze - śmierć matki Zenka, jego ucieczkę z domu, odejście ojca Uli, śmierć matki dziewczyny i lata, kiedy doktor Zalewski starał się zbliżyć do córki, wychowywanej przez.Marian Pietrzyk to jeden z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy".. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Była bardzo ładna i wysportowana.. (kawałek charakterystyki)?. Jak wykorzystasz ten dar?. Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Ten obcy, którą napisał Jurgielewiczowa Irena, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.. Podczas wędrówki, której celem było odszukanie wujka, zranił się w nogę.Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Książka zaczyna się przedstawieniem bohaterów: Pestki, Uli, Mariana i Julka, których miejscem zabaw stała się niewielka wysepka.. W utworze występują trzy główne wątki - wędrówka Zenka w celu odszukania wujka, przyjaźń między dziećmi i obcym przybyszem oraz pierwsze .Krótkie wypracowanie z pol.. Ula poprosiła przyjaciółkę, aby zostawiły go z chłopcami..

Czas i miejsce akcjiPobierz: przykładowe wypracowanie z lektury ten obcy.pdf.

Ponieważ dotyczy wielu ważnych zagadnień moralnych, możemy ją nazwać powieścią psychologiczną.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Andersena (1964), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi i młodzieżą wszystkich narodów.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. - Opowiadanie z dialogiem.Z którym z bohaterem książki pt. Harry Potter chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. 2009-03-16 17:35:08; Streszczenie książki,,Ten obcy .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Odchodząc usłyszały, jak nieznajomy tłumaczy Marianowi i Julkowi, że będzie musiał rozciąć but, żeby nałożyć go na spuchniętą stopę.Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. charakterystyka Pestki Uli Mariana I julka Z kim chciałbyś sie zaprzyjaźnić i dlaczego?. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Od tej pory w osadzie Olszyny zaczynają się dzia.. »„Ten obcy" to psychologiczna powieść dla młodzieży autorstwa Ireny Jurgielewiczowej.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Sprawdziany z lektury ten obcy.. gdy czytała jego pożegnalny list, który zostawił nim zamieszkał z wujkiem w Tczewie, czuła wielki smutek, że go przy niej nie będzie, ale i radość, że chłopak ma kogoś z rodziny, kto się nim zaopiekuje.Wypracowania z lektury "Ten obcy .Wypracowania z lektury ''Ten obcy'' ?. Mijało właśnie pół roku, od kiedy Ula widziała ostatni raz Zenka.. Wypracowanie z lektury "Kamienie na szaniec" "Stary człowiek i morze" - streszczenie "Skąpiec" - bohaterowie "Pieśń o Rolandzie" - streszczenie; Kartka z pamiętnika Małego Księcia"Ten obcy" - streszczenie w 12 zdaniach.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt