Opisz ulubioną postać literacką
Cele konkursu: promocja czytelnictwa, .Moją ulubioną postacią literacką jest Marc Seidman, bohater "Jednej szansy", kryminału napisanego przez Harlana Cohena.. Musisz jednak zaznaczyć, że ta postać występuje także w utworze literackim, podać tytuł tego utworu i autora.. Poniżej wyświetlono 16 spośród wszystkich 16 podkategorii tej kategorii.. Konkurs organizowany był z okazji Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego, przypadającego na 9 października.Konkursy biblioteczne: "Ulubiona postać literacka" oraz "Mój ulubiony bohater książki" 18 stycznia, podczas uroczystości "Pasowania na czytelnika" uczniów klasy I szkoły podstawowej, odbyło się wręczenie nagród w konkursach bibliotecznych.. Tęgi i potężny łasuch.. Przypominamy, że swoje prace mogą oni dostarczać tylko do poniedziałku, do Biblioteki bądź jednej z jej filii.. Niestety, jej rodzice zmarli na febrę, kiedy dziewczynka miała zaledwie kilka miesięcy.. Na początku należy podać imię, nazwisko postaci, po prostu krótko ją przedstawic.Opisz swoją ulubioną postać literacką.. Może być tożsama z podmiotem mówiącym dzieła (liryka, narratorzy pamiętników itp.), ale najczęściej jest od niego różna (epika, dramat).Jest uwidoczniana w tekście przez opis - cech wyglądu i charakteru oraz działań, a także może wyrażać w .odrębna od podmiotu literackiego lub z nim tożsama (w niektórych utworach lirycznych, także w powieści pierwszoosobowej); w powieści biogr., autobiogr., hist..

Jest to moja ulubiona postać literacka.

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew przygotowała konkurs plastyczny dla najmłodszych miłośników literatury.. do wzięcia udziału w konkursie czytelniczo-literackim i plastycznym.. Bardzo prawdopodobne, że zabraknie Ci argumentów, iż to właśnie ta postać .Kategoria:Postacie literackie.. Ta postać trochę odrealnionego, niezdarnego marzyciela jest mi bardzo bliska :) Podobnie jak postać Małego Księcia (sentyment dla tej książki chyba będę zawsze miała).Opisz postać w minimum 5 zdaniach.. W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem: Postacie literackie: Bohaterowie utworów literackich.. Komisja przyznała następujące miejsca: I miejsce - Natalia Piątek kl. IV b. II miejsce - Konrad Wrzesień kl. V b. III miejsce - Karolina Jasińska kl. IV b, Szymon .Opisz jedna wybrana postać-literacką lib rzeczową, np.:-samego siebie[postaraj się o obiektywizm], - postać literacka [starannie przeczytaj cały tekst literacki],-osobę którą znasz i która jest dla ciebie autorytetem, kogoś o kim myślisz: ,,Człowiek - to brzmi dumnie", - ulubionego piosenkarza , aktor lub prezentera telewizyjnego.Najmniej ulubiona postać w HP Post autor: Rudowłosa_Smoczyca » wtorek, 30 czerwca 2009, 21:07 Skoro jest temat o ulubionych postaciach, to pomyślałam, że taki o najmniej ulubionych też jest ciekawy.Kokosz - woj Mirmiła, towarzysz Kajka..

Myślę, że jest to postać godna przeniesienia na ekran.

55 .. Moją ulubioną postacią literacką jest Ania Shirley, główna bohaterka "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.. Za dnia jest on zwyczajnym pracownikiem biurowym, zaś w nocy hakerem komputerowym.. Która z postaci zasługuje na ten tytuł i dlaczego?. Rozwinięcie (akapit) Wygląd zewnętrzny: a) wzrost b) kolor oczu c) włosy d) sylwetka Usposobienie: Jaki jest, np. wesoła, mądra, itd Cechy charakteru: Np. uczciwa, ponieważ .. Opisz ulubioną postać literacką 1 Zobacz odpowiedź AquaLexi AquaLexi Moją ulubioną postacią literacką jest Harry Potter - tytułowy bohater książki pt. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" autorstwa J.K. Rowling.. Zainteresowanie, zdolność, itd Opisy muszą być bogate w cytaty, porównania .kogo można opisać:-postać literacką-bohatera filmu-muzycznego idola-kogoś z rodziny-postać z obrazu Co powinien zawierać opis:-informacje o wyglądzie postaci, najlepiej zacząć od bardziej ogólnych (ogólne przedstawienie postaci), a skończyć na szczegółowych cechach.. Nawet jego rozwalona twarz i .Konkurs plastyczny dla dzieci: namaluj ulubioną postać literacką, wygraj nagrody!. <333 Po prostu za wszystko, za styl bycia, za "bladą twarz emanującą lodowatym gniewem", za zadziorność, no po prostu uwielbiam tego człowieka!.

... Moją ulubioną postacią filmową jest Neo z filmu ,,Matrix".

.Postać literacka (porte parole, bohater literacki) - fikcyjna osoba ukazana w świecie przedstawionym dzieła literackiego.. Następnie należy zawrzec informacje na jej temat, które można odnaleźc w książce - kim jest, jaka jest jej przeszłośc, gdzie mieszka itp. .Opisz swoją ulubioną postać literacką Podobne tematy.. Na koniec umieść kilka zdań o Twoim stosunku do opisywanej .Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. odniesieniem dla postaci literackiej jest realna osoba; funkcjonowanie postaci literackiej w utworze określają zabiegi charakterystyki i motywacji; postać główna jest zw. bohaterem utworu, oprócz niej występują .Opisz w programie testowym - Libre Office Writer ulubioną postać literacką oraz narysuj ją w Paint i wklej do dokumentu (jeśli nie masz takiej możliwości pracę wykonaj na kartce - ręcznie, zrób zdjęcie i prześlij Życzę miłej pracy Pozdrawiam Katarzyna PogodzińskaOpisz wymienione postacie literackie pod kątem: ich wpływu na akcję: bohater aktywny (jego działanie wpływa na przebieg akcji) bohater pasywny (nie wpływają na akcję powieści, a ich losy są zdeterminowane przez innych) stałości cech psychicznych:Moja ulubiona postać literacka Szczegóły Adamczyk Monika Opublikowano: 21 styczeń 2019 Biblioteka szkolna zaprasza uczniów z klas 2-8 ..

Uczniowie mieli za zadanie opisać oraz narysować swoją ulubioną postać literacką.

Wstęp (akapit) Przedstawienie postaci: a) Jakiej to powieści bohater b) Wiek c) W jakiej jest sytuacji rodzinnej.. 55 .. Moją ulubioną postacią literacką jest Ania Shirley, główna bohaterka "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.. Jak dla mnie absolutnym numerem jeden jest Michael Corleone.. Spokrewniony z Jagą.. Podkategorie.. Albert Camus Albert Camus Dżuma dżuma Dżuma analiza Dżuma bohaterowie Dżuma fabuła Dżuma opis fabuły Dżuma opracowanie jaka jest twoja ulubiona książka ulubiona książka.. Harry imponował mi swoją odwagą - pomimo niebezpieczeństw, walczył i nie poddawał się, aby ochronić cały świat .Opisz swoją ulubioną postać literacką.. Najczęściej będzie to jeden z głównych bohaterów.. Odtąd była już sierotą, która wędrowała z domu do domu.Wysłany: Pon 16:58, 28 Gru 2009 Temat postu: Ulubiona postać literacka: Jak w temacie.. Mimo słusznej postury i ogromnej siły fizycznej jest nieco tchórzliwy.. Do 12 października dzieci z klas I-III szkoły podstawowej mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać lub przygoda literacka" zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie.Narysuj ulubioną postać literacką, wygraj nagrody!. poleca84% Język polski .Pierwszą ulubioną postacia literacką, jaka przychodzi mi do głowy, jest Pierrot z "Pierrot mon ami" Raymonda Queneau.. Prosze o szybkie odpowiedzi :3 k2307 k2307 Opisałabym Anię Shirley z Zielonego Wzgórza :) Poniżej znajdziesz plan i wszystkie informacje, aby napisac świetny opis.. Dość roztargniony - pochłonięty jedzeniem zapomina o całym świecie.17 października 2018 r. w bibliotece szkolnej zostały wręczone nagrody za konkurs „Moja ulubiona postać literacka na znaczku pocztowym".. .Opisz wymienione postacie literackie pod kątem: ich wpływu na akcję: bohater aktywny (jego działanie wpływa na przebieg akcji) bohater pasywny (nie wpływają na akcję powieści, a ich losy są zdeterminowane przez innych) stałości cech psychicznych:Jagiełło w powieści „Krzyżacy" czy Jan Kazimierz w „Potopie").. Ja zacznę.. A co najważniejsze - scharakteryzować bohatera zgodnie z tym, jak go opisał autor omawianego tekstu, nie historycy.Został rozstrzygnięty konkurs literacki „Moja ulubiona postać literacka".. Wybiera czerwoną pigułkę i dołącza do ich grupy.Aby napisać taki tekst, musisz zacząć od przemyślenia, jakie skojarzenia budzi w tobie ta osoba - mogą one być różne: żywą osobę możesz lubić albo nie lubić, bohater literacki może być według ciebie ciekawy, nudny, godny naśladowania lub taki, którego wolałbyś naprawdę nie spotkać.. W mojej pracy postaram się bliżej przedstawić Seidmana.Postanowiłam opisać Anię Shirley, główną bohaterkę powieści Lucy Maud Montgomery..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt