Sprawdzian historia liceum polska i świat po ii wojnie światowej
a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.Co to znaczy, że "Świat po II wojnie światowej balansował na krawędzi wojny"?. Świat po wielkiej wojnie .. II wojna światowa 6 IV.. Seria:I wojna światowa zakończyła się podpisaniem zawieszenia broni w Compiègne pod Paryżem: 3 marca 1918 r. 11 listopada 1918 r. 28 czerwca 1919 r. 10 września 1919 r. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.ROZDZIAŁ III II WOJNA ŚWIATOWA • sprawdzian poznać przeszłość wiek XX • pliki użytkownika rafi432111 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • TEST B ODP.doc, Historia A odp.docw przededniu II wojny światowej - omawia czynniki polityczne, społeczne i gospodarcze wpływające na genezę II wojny latach 1935-1939 - określa uwarunkowania polityki państw europejskich wobec Hitlera POWTÓRZENIE WIADOMOŚCI I SPRAWDZIAN Z ROZDZIAŁU I ROZDZIAŁ II: II RZECZPOSPOLITA 1.. Opis testu.. Polska i świat w II połowie XX wieku 8 VII.. Biblia Sprawdzian Wersja A. Pp r1 Test a Swiat Po i Wojnie .LICEUM - HISTORIA .. Menu: Strona Główna; LICEUM; Historia; I LO PP NE.. Mi plik działa.. II Rzeczpospolita 8 III.. Wojna obronna Polski i pierwsze podboje Stalina.. W dniach 28 listopada do 1 grudnia 1943 r. odbyła się konferencja Wielkiej Trójki w:I..

Dział: Dział 3 Polska i świat po II wojnie światowej.

II wojna światowa.. Temat 3.. Rozpad systemu kolonialnego.. Zakończenie I wojny światowej.. Test Polska i świat po II wojnie światowej, Rozdział V podręcznika Poznać przeszłość.. Temat 4.. Historia kultury rosyjskiej.. II wojna światowa.. Problematyka egzaminu licencjackiego 1.. Rozkład materiału - rozdział VI .. Materiały i tworzywa pochodzenia naturalnego.. Dział: Historia.. Test wiedzy online .Wybierz test z rozdziału Polska i świat po II wojnie światowej lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość.. W nocy z 23 na 24 sierpnia Józef Stalin i Joachim von Ribbentrop.Test z Historii II Wojna Światowa.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc .Rozdział V Polska i świat po II wojnie światowej str. 219 - 268 Polska i świat po II wojnie światowej Rozdział VI Polska i świat w II połowie XX wieku str. 269 - 322 Polska i świat w II połowie XX wiekuPlik TEST A polacy podczas II wojny światowej.doc na koncie użytkownika Anngellaa • folder rozdział IV • Data dodania: 14 cze 2013 .. Anngellaa / Testy / historia 1LO / rozdział IV / TEST A polacy podczas II wojny światowej.doc .. TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc..

Polska i świat po II wojnie światowej .

TREŚCI PRZEDMIOTUŚwiat po ii wojnie Światowej -powtÓrzenie Pod obrazkami kryją się linki do gier i zadań na powtórzenie działu "świat po II wojnie światowej" Wszelkie uwagi i informacje o błędach prosimy kierować na adres: [email protected] Po prostu .. Sprawdziany z historii ,,Wczoraj i dziś`` klasa.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Szkoły ponadgimnazjalne.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: HEJ!. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 12:52:523.. Historia r2 A II Rzeczpospolita.doc.. Wiek 20" (w tym testy i sprawdziany oraz klucze odpowiedzi ):Seria: Wczoraj i dziś - sprawdzian.. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :)Sprawdzian 02.. Blok wschodni w latach 60 .Anngellaa / Testy / historia 1LO / rozdział V / TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc Download: TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc.. Karta pracy do lekcji 3.. Skutki II wojny światowej.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. II wojna światowa Test wielokrotnego wyboru Zaznacz prawidłowe odpowiedzi na każde pytanie..

Polska i świat po II wojnie światowej 7 VI.

Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. Upadek komunizmu - świat w nowej epoce 5 2.. Odrodzenie Rzeczypospolitej - tworzenie sięSprawdzian 5.: VIII.. Wiek XX "II Wojna Światowa" 2013-01-12 10:59:34; Poznać Przeszłość.. 2.23 sierpnia 2013 Babiańska Helena Liceum i Technikum, Sprawdziany Książka nauczyciela do klasy pierwszej dołączana do podręcznika „Poznać przeszłość.. I- Komunikacja Interpersonalna.. II wojna światowa .Zawiera 16 pytań.. „Polska po II wojnie światowej" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu „Polska po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.03 września, 2015 No Comments Świat po II wojnie światowej (Historia) redakcja Periodyzacja dziejów Polski po II wojnie światowej Najczęściej kwestie periodyzacji, czyli podziału procesu historycznego według kryteriów chronologicznych są kwestią umowną, bywa nawet, że i sztuczną.Test „Polska i świat po II wojnie światowej" - grupa A 378 kB.. Dzemtelmen007 .Wiek XX "II Wojna Światowa" 2013-01-12 10:59:34; Czy ma ktoś sprawdzian i odpowiedzi z historii klasa 3 gimnazjum z działu świat po wojnie?.

Daleki Wschod po II wojnie światowej.

Wiek XX dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Seria: Historia Wsip.. Pobierz.. Wiek XX dla Klasa I Liceum.Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący.. 4.2 / 5 (5 głosów) Komentarze: olka1387 napisano 26.04.2018 07:49. zgłoś do usunięcia.. Lekcje Karty pracy.. Źródła energii.. POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU .. Konflikty na Bliskim Wschodzie.. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Rozwiąż test.. II LO Poziom roz.. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Świat po I wojnie światowej I. Prezentacja- Park narodowy.pptx.Sprawdzian Liceum Poznać Przeszłość.. Świat po II wojnie światowej.. Szkoły ponadgimnazjalne.. Polacy podczas II wojny światowej 5 V.. Pojęcia - Tomasz Tokarz.. Świat po I wojnie światowej 6 II.. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Autor: Lucyna Stanuch: .. Niemcy po II wojnie światowej .. Polska w okresie II wojny światowej; Polska w okresie II wojny światowej, test z historiiTEST HISTORIA II Wojna światowa grupa a. Biotechnologia i inżyniera genetyczna - test - grupa A.. Polska i Polacy w czasie II wojny światowej Ocenianie: Sprawdziany.. Opis: Pobierz sprawdzian z działu 3 „Polska i świat po II wojnie światowej" grupa 1 i 2 dla klasy 8, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.Zimna wojna - konflikt w polityce międzynarodowej po II wojnie światowej polegający na rywalizacji między USA a ZSRR i ich sojusznikami; rozwój propagandy, wyścig zbrojeń, szpiegostwo; symbolem zimnej wojny i „żelaznej kurtyny" był mur berliński wzniesiony w 1961 r.Polska i Świat po II Wojnie Światowej, test z historii .. Temat 5. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom.. Chemia..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt